Back to top

Soho Square
Sharm El Sheikh, Egypt M15
Monday 10 February 2020
Sunday 16 February 2020
Surface
Hard
Dotation
$15,000
Tournament Draws Results Statistics Forecasts


Singles - Qualifications

3rd Round Qualifying

Yurii Dzhavakian (UKR, 1) b. Guillaume Dermiens (BEL) 62 62
Oleksandr Ovcharenko (UKR) b. Piotr Matuszewski (POL) 63 63
Tomas Papik (CZE) b. Moerani Bouzige (AUS) 62 36 103
Volodymyr Uzhylovskyi (UKR) b. Piotr Grynkowski (POL, 7) 64 64
John Echeverria (ESP, 5, WC) b. Aleksei Khomich (BLR, 10) 76(4) 61
Arvid Nordquist (SWE) b. Alexander Ovcharov (RUS) 60 62
2nd Round Qualifying

Yurii Dzhavakian (UKR, 1) b. Jaime Caldes (ESP) 64 62
Guillaume Dermiens (BEL) b. Alec Beckley (RSA, WC) 76(4) 62
Oleksandr Ovcharenko (UKR) b. Daniil Glinka (EST, 2) 76(6) 61
Piotr Matuszewski (POL) b. Adam Bronka (AUS) 62 62
Tomas Papik (CZE) b. Andrea Picchione (ITA, 3) 75 76(5)
Moerani Bouzige (AUS) b. Vaughn Hunter (RSA, 12) 62 63
Volodymyr Uzhylovskyi (UKR) b. Pavel Shumeiko (UKR, 4) 63 61
Piotr Grynkowski (POL, 7) b. Victor Ernaelsteen (BEL) 62 62
John Echeverria (ESP, 5, WC) b. Amr Asrawy (EGY) 63 62
Aleksei Khomich (BLR, 10) b. Federico Bertuccioli (ITA) 62 75
Alexander Ovcharov (RUS) b. Moritz Trocker (ITA) 63 26 106
Arvid Nordquist (SWE) b. Niklas Schell (GER, 8) 62 63
1st Round Qualifying

Yurii Dzhavakian (UKR, 1) b. Maurizio Speziali (ITA) 63 62
Jaime Caldes (ESP) b. Giuseppe Tresca (ITA) 64 63
Alec Beckley (RSA, WC) b. Muzi Sibanda (ZWE) 61 62
Guillaume Dermiens (BEL) b. Hanyi Liu (CHN, 11) 64 60
Daniil Glinka (EST, 2) b. Denis Parshutin (UKR) 62 62
Oleksandr Ovcharenko (UKR) b. Zhao Zhao (CHN) 64 64
Adam Bronka (AUS) b. Aoran Wang (CHN) 36 61 105
Piotr Matuszewski (POL) b. Niklas Johansson (SWE, 9) 63 64
Andrea Picchione (ITA, 3) b. Sergo Sikharulidze (GEO, WC) 61 61
Tomas Papik (CZE) b. Niklas Waldner (AUT, WC) 62 62
Moerani Bouzige (AUS) b. Mousa Alkotop (JOR) 61 60
Vaughn Hunter (RSA, 12) b. Thomas Pavlekovich Smith (AUS, WC) 61 64
Pavel Shumeiko (UKR, 4) b. Artur Soghoyan (ARM, WC) 46 61 119
Volodymyr Uzhylovskyi (UKR) b. Dylan Salton (RSA) 62 62
Victor Ernaelsteen (BEL) b. Dominik Langmajer (CZE) 46 63 108
Piotr Grynkowski (POL, 7) b. Shinnosuke Hiramatsu (JAP) 63 60
John Echeverria (ESP, 5, WC) b. Tim Riedel (GER) 61 61
Amr Asrawy (EGY) b. Kevin Cheruiyot (KEN) 61 62
Federico Bertuccioli (ITA) b. Ibrahim Kibet Yego (KEN) 61 61
Aleksei Khomich (BLR, 10) b. Mateusz Terczynski (POL) 75 67(5) 108
Moritz Trocker (ITA) b. Filip Duda (CZE, 6) 76(4) 64
Alexander Ovcharov (RUS) b. Ismaei Changawa (KEN) 61 62
Arvid Nordquist (SWE) b. Sheil Kotecha (KEN) 63 61
Niklas Schell (GER, 8) b. Anthony Turchi (FRA, WC) 63 75