Back to top


Kobe
Kobe
, Japan
Monday 04 November 2019
Sunday 10 November 2019
Surface
Hard
Indoor
Dotation
$
54,160
Tournament Edition Draws Results Stats Forecasts

Final

Yosuke
Watanuki
Defeats

Yuichi
Sugita
62 64




Singles - Qualifications - PDF Order of Play

Finals

Yosuke Watanuki (JAP) b. Yuichi Sugita (JAP, 2) 62 64
Semi-Finals

Yosuke Watanuki (JAP) b. Tim Van Rijthoven (NED) 61 62
Yuichi Sugita (JAP, 2) b. Shintaro Imai (JAP) 63 46 61
Quater-Finals

Yosuke Watanuki (JAP) b. Ji Sung Nam (KOR, 16) 64 22 ret.
Tim Van Rijthoven (NED) b. Go Soeda (JAP, 3) 63 36 76(6)
Shintaro Imai (JAP) b. Hiroki Moriya (JAP, 11) 63 76(4)
Yuichi Sugita (JAP, 2) b. Ramkumar Ramanathan (IND, 9) 62 63
Round of 16

Ji Sung Nam (KOR, 16) b. Yuki Mochizuki (JAP, WC) 63 16 61
Yosuke Watanuki (JAP) b. Taisei Ichikawa (JAP, WC) 62 61
Go Soeda (JAP, 3) b. Sho Shimabukuro (JAP) 06 63 75
Tim Van Rijthoven (NED) b. Luke Saville (AUS) 76(2) 76(6)
Hiroki Moriya (JAP, 11) b. Chun Hsin Tseng (TWN) 75 62
Shintaro Imai (JAP) b. Renta Tokuda (JAP) 36 63 62
Ramkumar Ramanathan (IND, 9) b. Jay Clarke (GBR, 8) 63 63
Yuichi Sugita (JAP, 2) b. Teimuraz Gabashvili (RUS) 67(4) 63 63
Round of 32

Tim Van Rijthoven (NED) b. Tung-Lin Wu (TWN, 12) 67(2) 64 76(3)
Hiroki Moriya (JAP, 11) b. Shinji Hazawa (JAP, WC) 76(5) 64
Shintaro Imai (JAP) b. Duckhee Lee (KOR, 15) 64 62
Jay Clarke (GBR, 8) b. Ryota Tanuma (JAP, WC) 63 36 63
Ramkumar Ramanathan (IND, 9) b. Jumpei Yamasaki (JAP) 64 61
Yuichi Sugita (JAP, 2) b. Yunseong Chung (KOR) 61 64
Yuki Mochizuki (JAP, WC) b. Yasutaka Uchiyama (JAP, 1) 75 32 ret.
Ji Sung Nam (KOR, 16) b. Ben Patael (ISR) 62 64
Yosuke Watanuki (JAP) b. Yan Bai (CHN, 10) 63 61
Taisei Ichikawa (JAP, WC) b. Enrique Lopez-Perez (ESP, 7) 57 62 76(6)
Go Soeda (JAP, 3) b. Patrik Niklas-Salminen (FIN) 76(6) 62
Sho Shimabukuro (JAP) b. Zhe Li (CHN, 13) 36 76(5) 64
Luke Saville (AUS) b. Ken Onishi (JAP, ALT) 62 62
Chun Hsin Tseng (TWN) b. Tatsuma Ito (JAP, 5) 63 30 ret.
Renta Tokuda (JAP) b. James Duckworth (AUS, 4) 62 62
Teimuraz Gabashvili (RUS) b. Akira Santillan (JAP, 14) 36 64 ret.
Round of 64

Yuki Mochizuki (JAP, WC) b. Makoto Ochi (JAP) 26 62 30 ret.
Ben Patael (ISR) b. Shuichi Sekiguchi (JAP) 63 62
Yosuke Watanuki (JAP) b. Kazuki Nishiwaki (JAP, LL) 63 64
Sho Shimabukuro (JAP) b. Takashi Saito (JAP, ALT) 76(1) 63
Tim Van Rijthoven (NED) b. Goncalo Oliveira (POR) 61 64
Chun Hsin Tseng (TWN) b. Bruno Sant'anna (BRA) 63 60
Shinji Hazawa (JAP, WC) b. Ren Nakamura (JAP, LL) 76(4) 60
Shintaro Imai (JAP) b. Seita Watanabe (JAP, WC) 64 62
Ryota Tanuma (JAP, WC) b. Takuto Niki (JAP) 63 46 76(6)
Jumpei Yamasaki (JAP) b. Bradley Mousley (AUS, PR) 62 43 ret.
Yunseong Chung (KOR) b. Yusuke Takahashi (JAP) 76(3) 76(1)
Taisei Ichikawa (JAP, WC) b. Timur Khabibulin (KAZ, Q) 60 62
Patrik Niklas-Salminen (FIN) b. Arjun Kadhe (IND) 76(8) 63
Luke Saville (AUS) b. Brydan Klein (GBR) 76(4) 63
Renta Tokuda (JAP) b. Yuta Kawahashi (JAP, Q) 63 61
Teimuraz Gabashvili (RUS) b. Tsung-Hua Yang (TWN) 62 63